LIMBO – zemřít lze moha způsoby

Na Steamu mě nedávno zaujala hra, která se momentálně pyšní mnoha různými oceněními. Po prohlédnutí několika screenshotů začínáte přibližně tušit, o co zde půjde. Někoho sice může 2D grafika v černobílém provedení odradit, osobně jsem to však považoval za signál něčeho neotřelého. Pokud totiž dnes vydáte hru, která nedisponuje bombastickými efekty, musíte hráče zaujmout jinak. A přesně toto se vývojářům podařilo. LIMBO skutečně stojí alespoň za vyzkoušení.

LIMBO

Problémy přijdou s první pastí

Hra začíná prostým zobrazením vaší postavičky a okolního prostředí. Není zde žádné klasické menu. Po probliknutí loadovací obrazovky se zkrátka může vydat objevovat okolní svět. K ovládaní vám přitom vystačí jen 5 tlačítek. Klávesa Control slouží k interakci s nejrůznějšími předměty a objekty. Účel zbývajících čtyř kurzových šipek určitě vysvětlovat nemusím. Pohodlné ovládání však rozhodně neznamená, že LIMBO rychle dokončíte. Naopak tomu se musíte připravit na promyšlené nástrahy, k jejichž překonání využijete nejen důvtip, ale i rychlé prsty.

LIMBO - hádanka s kamenem

Zajímavý koncept

Vašim cílem je postupovat stále kupředu. Čeká na vás však mnoho pastí, které se postarají o častá úmrtí hlavního hrdiny. Naštěstí se však v případě selhání životních funkcí bez jakékoliv penalizace objevíte poblíž místa této nešťastné události. K vyřešení problému budete muset použít trochu toho logického uvažování. Styl hádanek by se dal přirovnat k ekvivalentům známých z her jako Machinarium či Samorost. LIMBO však navíc přidává prvky klasických plošinovek. Vzniká tak zábavný mix.

Ponurá atmosféra

Potemnělé grafické zpracování ve vás začne evokovat patřičné pocity. Během úprku před obrovským pavoukem začnete mít například strach o zdraví ovládaného chlapce. LIMBO navíc postupně vypráví i příběh. Nepotřebuje však k tomu žádné slova. Plně postačuje chování okolních postav. Pokud tedy neovládáte žádný cizí jazyk, není to překážkou.

making salads

Příchozí dotazy:

  • limbo návod
  • limbo ovládání
  • limbo
  • návod limbo
  • limbo návod ke hře

Napsat komentář