SynopsiTV – zapomeňte na hledání filmů ke zhlédnutí

SynopsiTVNedávno jsem zde psal o webu, který dokáže doporučit snímek dle vašich preferencí. Jednoduše jste zadali jméno filmu, jenž se řadí mezi vaše oblíbené a jako odpověď přišel bohatý seznam doporučení. Na podobném, ale mnohem propracovanějším principu funguje i portál www.synopsi.tv. Po přihlášení na vás čeká filtr, s jehož pomocí určíte, na jaký žánr máte momentálně chuť. Namísto často suchopádných názvů spatříte rovnou odpovídající plakát. Každý návrh můžete označit jako nevhodný, což vyvolá načtení další položky. Pakliže daný film znáte, protože v minulosti již ovládl vaši televizní či počítačovou obrazovku, jednoduše kliknete na „již jsem ho viděl“ (already watched). Libí se mi, že zobrazování rad v podobě dalších snímků vévodí AJAX. Odpadá proto opakované načítání celé stránky po kliknutí na dotyčné tlačítko. Jakmile vás některá položka zaujme, můžete si o ní přečíst podrobnější informace, hodnocení ostatních uživatelů či rovnou přehrát trailer. Tato součást webu zkrátka splnila mé očekávání.

Začněte hodnotit filmy

Možná si říkáte, že dosud nebylo vysvětleno, jak vlastně SynopsiTV pozná pro vás vhodný snímek. K tomuto účelu vyžaduje od uživatelů jednoduchou akci. Po zhlédnutí filmu se přihlásíte a třemi dostupnými známkami dílo a svůj zážitek ohodnotíte. Předpokládám, že SynopsiTV poté provádí analýzu takto získaných dat, přičemž spojuje osoby se stejnou filmovou historií. Hodnocení komunity se poté patrně promítá do jednotlivých doporučení. Alespoň u mě web poté, co jsem označil řadu svých oblíbených Sci-Fi filmů za již zhlédnuté, pokračoval v trendu vědeckofantastického žánru.

Registrace

Jestliže vás projekt SynopsiTV zaujal, pravděpodobně přemýšlíte nad vytvořením účtu. Momentálně však k provedení tohoto kroku potřebujete pozvánku. Tu si lze vyžádat přímo na hlavní stránce webu. Já na ni přitom čekal pouze několik dní. Doporučuji vám přitom nezapomenout pravidelně kontrolovat emailovou schránku, protože jakmile získáte potřebný aktivační odkaz, máte na registraci stylových 111111 vteřin.

SynopsiTV - registrační email

Příchozí dotazy:

  • tipy na filmy
  • typy na filmy

Napsat komentář