Během akce jsem si pořídil elektronickou knihu Game za lidových 49 Kč. Zaujal mě námět, kdy hlavní postava náhodou objeví záhadný mobilní telefon, který rozdává stále náročnější úkoly, za jejichž splnění roste prestiž v žebříčku hráčů i finanční odměna. Popis e-knihy dále sliboval zapojení moderních IT technologií, na což jsem slyšel a ebook koupil.
Úvod vtáhne do děje
Mám rád tituly, které mě co nejrychleji přesvědčí o tom, že stojí za to, je dočíst. V případě Game se to daří. První polovinu knihy sledujete hlavního protagonistu s přezdívkou HP u plnění úkolů a přemýšlíte, kdo za Hrou stojí a jaký je vlastně její smysl. Pokud k smrti nesnášíte spoilery, přeskočte prosím na další odstavec, protože teď popíši, proč od druhé poloviny již kniha nemá takové tempo. Stane se pro čtenáře nepříjemná věc, HP ve hře skončí a zoufale se snaží zpět zapojit. Přiznám se, že tato část mě však již tak nebavila, raději bych sledoval provádění dalších misí.
Game má celkem tři díly, já četl pouze první, který končí seriálovým stylem, tedy budí touhu vědět, jak bude příběh pokračovat. Žádná z hlavních otázek totiž není zodpovězena. Osobně mě však titul nezaujal natolik, abych o pořízení dalšího dílu uvažoval. Stejně lidovou cenu jako za úvodní ebook bych klidně zaplatil, ne však několik stokorun.
Anglické průpovídky kupodivu fungují
Kniha je bohatě zásobena anglickými výrazy, které se ojediněle spojují do celých vět. Naše mateřština se zde míchá s tímto jazykem ve výborném poměru. Pokud anglicky neumíte, nijak to dějovou linku nenaruší, patrně vám však bude vrtat hlavou, co to ten HP brblá. Pokud zmíněný cizí jazyk ovládáte, užijete si nadávky a trefná pojmenování. Co se týče zapojení IT, hrdina pošle pár emailů, použije IM, zná Google a v závěru dojde na hračky ve stylu filmů Dannyho parťáci – jmenovat mohu například brýle, které obelstí sítnicový skener.
Chybí mi tady odkaz na knížku, jako klíčové slovo je to nepoužitelné.