Jak na levný tisk? Srovnání renovace, originálního zboží a kompatibilních kazet

Cartridge pro Canon

pakorn / freedigitalphotos.net

Pořízení nové cartridge (zásobníku s inkoustem) může nezkušeného majitele tiskárny nepříjemně překvapit. Výrobci totiž za účelem maximálního snížení ceny přicházejí s velmi jednoduchým trikem. Prodávají sice plně funkční tiskárnu, ta však ve svých útrobách ukrývá méně inkoustu, než běžně prodávané originální tiskové kazety. Až budete příště v hypermarketu uvažovat nad tím, proč multifunkční inkoustová tiskárna stojí v poklidu méně než 1 000 Kč, už budete mít jasno. Firma zkrátka spoléhá na to, že se zahojí na dodatečném spotřebním materiálu. Až zařízení z důvodu nedostatku inkoustu odmítne dále pracovat a nebohý majitel se začne poohlížet po nové náplni, patrně ho nepříjemně zaskočí cena, která dokáže převýšit polovinu původních pořizovacích nákladů.

Rozhodně se proto vyplatí vědět, kde si obstarat levný toner či inkoust. Tato informace bude dozajista zajímat i vlastníky dražších tiskáren, které sice přicházejí s různorodými ekonomickými funkcemi pro úsporný provoz, i tak se však po čase výměna cartridge stává nevyhnutelnou akcí.

Originální kazeta, renovace nebo naplnění na vlastní pěst?

CMYK

Danilo Rizzuti / freedigitalphotos.net

Podívejme se společně, jak tiskárnu přivést zpět k životu. Možností je v podstatě několik. Tu nejjednodušší symbolizuje návštěva libovolného nejbližšího specializovaného obchodu. Zde získáte originální příslušenství, za které však vydáte z peněženky odpovídající sumu. Není proto divu, že některé společnosti začaly zákazníkům nabízet renovaci. Původní kazeta je v rámci tohoto procesu opětovně naplněna a lze ji znovu vložit do tiskárny. Renovace je však dostupná jen pro určité modely, které daná firma zařadí do svého portfolia služeb. Pro opravdové fajnšmekry je zde další způsob spočívající v dopravení inkoustu na vlastní zodpovědnost, například s pomocí injekční stříkačky přiložené ve speciálním kitu. Nízké tiskové náklady však vyžadují nemalou dávku odvahy, zkušeností, mechanické zručnosti a odpovídající model tiskárny, který popsaný úkon podporuje. Pomyslný střed mezi všemi nastíněnými metodami symbolizuje alternativní (kompatibilní) kazeta. Ta sice nepochází přímo od výrobce vaší tiskárny, jednoduše ji však zasunete a po pár vytištěných stránkách už ani vlastně nevnímáte, kdo že za daným zbožím stojí. Osobně jsem příznivcem právě této metody ke snížení nákladů tisku. Alternativní cartridge se totiž typicky prodávají buď za nižší cenu, nebo obsahují více náplně, než originální produkt.

Nyní už víme, že kompatibilní spotřební materiál přináší kýženou finanční úsporu. Jak však vhodný produkt zakoupit? Vždyť už samotné pořízení originální kazety symbolizuje s ohledem na hromadu typů tiskáren a náplní nelehký úkon. Jako příznivce IT samozřejmě popsaný úkol nechávám vyřešit internet, konkrétně obchod tisknulevne.cz. I když doména ve mně zpočátku vzbuzovala smíšené pocity (nemám dobré zkušenosti s eshopy, jejichž název obsahuje slovo levně), pochyby zahnalo téměř 11 tisíc pozitivních hodnocení na portálu Heureka. To už o něčem svědčí, ostatně v době kdy píšu tento článek, se obchod honosil pěti hvězdičkami z pěti možných téměř ve všech kategoriích, pouze u kritéria přehlednost obchodu ztrácel půl hvězdičky. Osobně si však nedokáži představit proč, když toto je právě funkce, kterou web vyniká. Portál totiž správnou náplň najde za vás, ať už s pomocí sofistikovaného vyhledávání nebo přehledných kategorií. Pokud například hledáte cartridge pro canon, přepnete se do této sekce a poté dohledáte vaši konkrétní tiskárnu. Zobrazení správných náplní je následně dílem okamžiku.

Zvolené zboží si můžete okamžitě objednat a nechat poslat poštou nebo vyzvednout v jedné z jedenácti kamenných poboček s bohatým zastoupením v Praze. Eshop se nebojí přijít s výhodnými akcemi, a proto skutečně dostává svému jménu a umožňuje tisknout levně. Ostatně, přesvědčte se – tisknulevne.cz.

14 komentářů u „Jak na levný tisk? Srovnání renovace, originálního zboží a kompatibilních kazet

    1. Viney

      Flora comentou em 10 de janeiro de 2011 às 23:26. Eu fiquei com 2 dúvidas:1- E os pinceis de rimel? como ficam? só porque já &#m&20;8oram2#8221; ali no produto não merecem atenção??2- Para os pincéis de sombra, é só dar uma limpadinha entre uma cor e outra, mas os de batom, mesmo com a consistência deles, também?

Napsat komentář