Výborný dočasný email

SPAM

Foto: Stuart Miles / freedigitalphotos.net

Koncept emailové schránky založené pouze za účelem registrace na zvoleném portále není žádnou novou myšlenkou. Stačí si zaregistrovat libovolnou bezplatnou emailovou adresu a zadávat ji na webech, kterým plně nedůvěřujete v otázce nezasílání nevyžádané pošty. Další řešení symbolizuje dočasná schránka. Jednoduše otevřete zvolený projekt nabízející tuto službu, kliknete na jediné tlačítko a obdržíte email ve tvaru jvk88jfm@domena.tld. S ještě jednodušším postupem, jenž osobně pravidelně využívám, přichází mailinator.com.

Kompletně bez registrace

V případě Mailinator nemusíte dočasnou schránku před jejím použitím vytvořit. Automaticky totiž vznikne, jakmile do ní dorazí první email. Až se proto budete příště registrovat, klidně namísto své skutečné adresy zadejte cokoliv@mailinator.com. Ke své poště (typicky emailu s ověřovacím odkazem) se následně dostanete přes webové rozhraní na adrese cokoliv.mailinator.com. Jak již patrně tušíte, vždy stačí jen obměnit ono slovo „cokoliv“.

Přidružené domény

Mailinator se dočkal takového rozšíření, že s ním mohou některé webové formuláře počítat a označí zadaný email za neplatný. Osobně se mi to jednou v minulosti stalo v případě autosurfu ebesucher.de. Pro řešení však nepůjdete daleko. Přímo na úvodní stránce Mailinator zobrazuje v levé části alternativní domény. Jimi jednoduše v emailové adrese nahradíte část za zavináčem (tedy „mailinator.com“). Já jsem si zapamatoval alias safetymail.info. Z počátku se mi totiž nedařilo vybavit přesný název, tedy Mailinator.

Vybírání pošty s pomocí POP3

Příznivce poštovních klientů namísto webového rozhraní může potěšit bezplatný přístup přes POP3. Jako server se uvádí pop.mailinator.com, nezapomeňte rovněž na port 110. Uživatelské jméno může být z povahy služby jakékoliv. Heslo si rovněž zvolte libovolné, jen zajistěte délku 8 znaků. Pakliže chcete svoji schránku na mailinator.com využívat velmi často, lze s ní v rámci POP3 obohatit Gmail či jinou populární poštovní službu.

Příchozí dotazy:

  • docasny email