Broadcom BCM4311 na Ubuntu 12.10

Wi-FiTento článek popisuje, jak na operačním systému Ubuntu 12.10 (Quantal Quetzal) uvést do provozu bezdrátovou kartu Broadcom BCM4311. Níže uvedený postup má přitom tendenci být aplikovatelný na všechny modely mající v názvu číslovku 43.

Nejprve popíši, jak se problém s bezdrátovou kartou projevil v mém případě. Za pomoci flash disku jsem spustil Ubuntu 12.10 v tzv. LIVE režimu s cílem provést instalaci. Protože je však doporučeno disponovat během této činnosti připojením k internetu, zvolil jsem na uvítací obrazovce volbu „Vyzkoušet Ubuntu“ namísto okamžité instalace. Po přihlášení se v seznamu dostupných bezdrátových sítí neobjevila ani jedna položka. Začal jsem tedy hledat, zda nebude potřeba povolit dodatečné ovladače. Zde mě překvapilo, že tato funkce již nemá své samostatné okno, ale došlo k integraci do softwarových zdrojů. Po aktivaci nesvobodného ovladače se Wi-Fi probralo k životu a já Ubuntu nainstaloval na pevný disk. Po nabootování však již tento postup neměl žádný účinek a operační systém mě tvrdohlavě přesvědčoval, že bezdrátová karta nepracuje.

Domnívám se, že během instalace Ubuntu došlo ke stažení jiného ovladače, jenž byl následně po spuštění používán. K opětovnému zprovoznění Wi-Fi stačí zadat to terminálu jediný příkaz:

sudo apt-get install firmware-b43legacy-installer

Po dokončení instalace můžete pod záložkou dodatečné ovladače oživit svoji bezdrátovou kartu. V mém případě již po tomto kroku došlo k připojení na zvolenou síť. Pokud by se tak náhodou nestalo, restartujte počítač.

Napsat komentář