Coraabia je konečně tady, každého ale bavit nebude

Poprvé jsem se o české online karetní hře Coraabia dozvěděl před několika lety v pořadu Game Page z produkce České televize. Okamžitě mi bylo jasné, že si ji chci vyzkoušet. Ovšem úvodní stránka tehdy nic podobného nenabízela, protože projekt byl stále ve vývoji. Hru jsem nicméně nadále sledoval a zachytil jiskřičku naděje v podobě uzavřené betaverze, do které jsem se ovšem bohužel nedostal. To však již patří minulosti, protože Coraabia konečně po pěti letech vývoje otevírá své brány všem zájemcům.

Probíhající soubor je ve hře Coraabia

Probíhající soubor je ve hře Coraabia

Coraabopedia

Několik dní před spuštěním jsem zběžně navštívil fórum, kde mě zaujaly rozbory nejrůznějších taktik. Na Coraabopedii naopak nešlo přehlédnout vlastní vymyšlený jazyk Coraabish a jeho slovní zásobu. Zkrátka důraz kladený na nejmenší detaily. Tohle bude bomba…

Stálo čekání za to?

Upřímně řečeno, úplně jistý si nejsem. Hlavní naplň hry symbolizují souboje jednotlivých karet. Každá postava přichází se čtveřicí čísel, ze kterých hráč volí ten, o kterém se domnívá, že je nejsilnější a s jistotou převýší údaj na kartě soupeře. To by samo o sobě příliš záživné nebylo, a proto na scénu vstupují schopnosti jednotlivých tvorů a tzv. triky, tedy karty ovlivňující již vyložené postavy. Grafické zpracování je nádherné, obrázky na kartách potvrzují, že na nich pracovali skuteční profesionálové. Chybí mi ovšem pocit, že hru můžu výrazně ovlivnit svoji taktikou. Obrovskou roli hraje síla jednotlivých karet (ty lepší kousky pochopitelně můžete pořídit za peníze), štěstí a teprve až v poslední řadě úsudek hráče, jenž se například rozhoduje mezi dvěma trikovými kartami. Buď se tedy taktika projeví až později nebo mi něco důležitého uniká.

Zhodnocení

V současné době, jeden den po otevření bety, si netroufám hru hodnotit. Zřejmě bude potřeba vyčkat, až se situace vyladí. Hráči momentálně vlastní prakticky shodné karty a koupi významného počtu jiných za bezplatnou měnu si ještě nemohou dovolit, protože získávání těchto mincí probíhá velmi pomalu. Doporučuji si tedy Coraabii osobně vyzkoušet na coraabia.cz a utvořit si vlastní názor. Základy vás zde naučí připravený tutoriál.

 

Napsat komentář