Levnější, ale s vestavěnou reklamou

AmazonBěhem procházení internetového eshopu Amazon mě zaujal banner lákající na produktovou řadu oblíbených čteček Kindle, která nově začíná na pouhých 79 USD. Pokud si tuto částku převedeme na české koruny, zjistíme, že 1 500 Kč za skutečně povedený přístroj není mnoho. Rozhodl jsem se proto ze zajímavosti na zmíněnou reklamu kliknout.

Spořič obrazovky v novém kabátě

Nepochopitelnou věcí pro mě byla možnost vybrat si cenu. Vlevo se na vás usmívá 79$ zatímco na druhé straně poněkud zvláštně vyhlíží 109$. Už opticky třímístná suma nepůsobí vůbec dobře. Proč by se proto pro ni někdo rozhodoval? Odpověď zjistíte po přečtení bližší charakteristiky produktu. Levnější varianta vám bude servírovat nejrůznější speciální slevové akce a případně i nabídky od sponzorů. Ihned se ovšem dovídáte uklidňující informaci, že nikdy nebude vaše pozornost zažívat těžké chvíle během čtení. Napínavý příběh proto reklamní pauza naštěstí nepřeruší. Přístroj obsahuje Wi-Fi kartu, takže máte zaručený příjem aktuálních inzerátů a atraktivních sloganů lákajících ke koupi. Ty mohou dle oficiálních informací vypadat takto:

  • Dárková poukázka v hodnotě 20$ za pouhých 10$
  • Kniha pro čtečku Kindle za 1 dolar

Pouze pro USA

Osobně musím říci, že bych se pro přístroj s reklamou, která by neobtěžovala patrně rozhodl. Bohužel tak však mohou učinit jen obyvatelé Ameriky. Prodej je možný pouze na tomto trhu. V České republice by se totiž inzerenti hledali patrně velmi těžko. Firma AT&T si může dovolit nabízet své služby tímto unikátním způsobem. Naše O2 by však „ internet za akční cenu“ jen těžko protlačilo. Dle mého názoru ebooky u nás v Česku nemají příliš významné postavení.

Budoucnost?

Možná se tento koncept uchytí a brzy se objeví i u jiných přístrojů. Dokážete si například představit, že váš extrémně levný kávovar bude fungovat podobně jako libovolný slevový agregátor a každé ráno vám nezapomene připomenout akce platné pouze pro daný den? Lidé jsou obecně na cenu zboží hodně citliví. A nebo se pletu?

2 komentáře u „Levnější, ale s vestavěnou reklamou

  1. http://goanalyze.info/yorku.ca

    bia lopes comentou em 10 de novembro de 2011 às 00:32. Que make mais fofo e charmoso ! adorei a ideia de delineador marrom e ainda por cima feito com sombra ! 2 perguntinhas júlia, vc nao tem mais finalizado a pele com pó? por que ? e vc consegue achar pra comprar apenas as borrachinhas do curvex ? aqui na minha cidade nao acho so elas pra vender e acabo comprando sempre um curvex novo qndo a borrachinha reserva q vem junto se desfaz ! Eu uso curvex da Marco Boni ! Bjusssss

Napsat komentář