Vyždímejte maximální výkon ve hrách na netbooku

Protože netbook nebyl od počátku plánován jako herní zařízení, pochopitelně zde můžete mít problémy s během nejrůznějších herních aplikací. Já osobně jsem se rozhodl zprovoznit populární hru GTA: San Andreas. Dva následující tipy sice nepředstavují nic zázračného, mohou vám však u řady her zlepšit FPS. Zpočátku jsem byl docela překvapen, že na netbooku lze GTA:SA vůbec spustit. S pomocí Wikipedie jsem však následně zjistil, že tato hra využívá stejný engine jako předchozí verze GTA:Vice City. Grafika však dle mého názoru na netbooku vypadá docela obstojně. Záleží zkrátka na vás, jestli dáváte přednost flashovým hrám nebo raději sáhnete po rozsáhlejším titulu, ovšem za cenu snížení detailů.

Následující rady pochopitelně počítají s faktem, že máte ukončeny veškeré nepotřebné programy běžící na pozadí a v nastavení grafických detailů volíte umírněněji.

Nastavení priority

Několikrát se mi osvědčilo zvýšit prioritu procesu patřícího k dané hře. Konkrétně u GTA: San Andreas bez problému fungovala i nejvyšší dostupná volba. Naopak tomu např. Trackmania Nations Forever si po zvýšení priority pro sebe vyhradila téměř 700 MB z dostupného 1 GB RAM paměti a následně mě donutila restartovat operační systém. Záleží proto zkrátka na konkrétní hře, jak změnu přijme a zda-li popisovaný postup přinese žádaný účinek.

Změna priority

Ukončení explorer.exe

Po stisknutí CTRL+Shift+ESC můžete ve Správci úloh zvážit ukončení procesu explorer.exe. Možná jste si všimli, že v případě pádu se obvykle sám spustí znovu. Po ukončení uživatelem se však již takto nechová. Pro hraní jej navíc skutečně nepotřebujete. Nelekněte se však, že přijdete o nabídku Start a ikony na ploše. Mezi aplikacemi se můžete snadno přepínat s pomocí Alt+Tab. Jakmile přes Správce úloh vyvoláte dialog pro spuštění nového programu, stačí zde zadat explorer.exe a vše se vrátí do původního stavu.

Spuštění procesu

Příchozí dotazy:

  • hry pro netbooky
  • limbo nejde spustit

Napsat komentář