Crimsonland – zapomenutá pecka pro netbook

CrimsonlandRád bych touto cestou upozornil na výbornou hru, na kterou jsem náhodou narazil díky funkci Greenlight spadající pod Steam. Tato součást oblíbeného distribučního systému pomáhá s rozšířením nabídky o položky označené komunitou za dostatečně zajímavé. Celý koncept pracuje na obyčejném hlasování. Po získání pozitivní odezvy je splněn jeden z milníků, který následná publikace vyžaduje. I když Crimsonland na screenshotech patrně nevypadá nijak vábně, může dvojrozměrná nenáročná grafika potěšit především majitele méně výkonného netbooku. Vývojářské studio 10tons sice pracuje na nové verzi Crimsonland 2, ta však stále již pěknou řadu let zůstává v nedohlednu. Určité zadostiučinění může představovat verze určená speciálně pro Steam, jenž má například přinést nové levely a podporu achievementů.

Perky, zbraně a nekončící řady nepřátel

Samotný koncept hry okamžitě pochopíte během krátkého tutoriálu. Dostáváte doCrimsonland - nepřátelé rukou zbraň, s níž se musíte ubránit obrovské hordě monster. Když tento úkol splníte, přesouváte se do dalšího levelu a začínáte znovu. Stereotypní? Určitě ne, protože Crimsonland spoléhá na náhodné bonusy objevující se po zabití jiných forem života. Může jít buď o jinou zbraň nebo dočasnou výhodu, jenž například zpomalí čas či obdaří zásobník neskutečně účinnými ohnivými kulkami. Aby toho nebylo málo, ke slovu se hlásí i perky. Jde o širokou paletu schopností, které přichází po nasbírání stanoveného počtu zkušeností a postupu na novou úroveň.

Lokální kooperace

Crimsonland - pavouciProti pavoukům, chodícím mrtvolám a jiným bytostem pochopitelně můžete bojovat na vlastní pěst, zábava však začíná s módem pro dva hráče u jednoho počítače. Rázem již začíná na relevantnosti získávat taktika spočívající v ideální kombinaci zbraní a perků. Cesta do finálního levelu sice nebude úplně jednoduchá, do cíle se však dozajista dostanete. V něm pochopíte, že se jednalo o průpravu pro nově odemčenou náročnou obtížnost.

Napsat komentář