GeoGuessr – detektivem se Street View

Narazil jsem na velmi jednoduchou, ale geniálně vymyšlenou hru. Nachází se na portále geoguessr.com a spouští se přímo v prostředí webového prohlížeče. Bez nutnosti registrace se zkrátka jde přímo na věc. Objeví se před vámi místo náhodně vybrané z obrazových podkladů, kterými disponuje Street View do Google. Cíl je prostý – musíte zjistit, kde se momentálně nacházíte. Na malé mapě světa označíte svůj tip a dozvíte se, o kolik kilometrů jste cílovou destinaci minuli. Čím přesněji se přiblížíte ke správnému bodu, tím více poroste skóre. O jeho navýšení se postará celkem 5 kol s rozdílnými polohami. Svým výsledkem se následně můžete pochlubit a vyzvat své přátele, aby vás překonali.

GeoGuessr

Z centra města do poklidného lesa

Vybírané lokace se od sebe výrazně odlišují. Poměrně jednoduchou práci máte v případě přítomnosti známek lidské činnosti. Na ulici s největší pravděpodobností narazíte na ceduli nebo reklamu. Po přepsání textu do Google překladače dojde k rozpoznání jazyka a rázem pásmo připadající v úvahu zmenšuje svoji rozlohu. Protože neběží žádný časový limit, lze s pomocí Google dohledat některé podniky. Stačí se zaměřit na názvy ulic nebo telefonní čísla. Omezeně se z pozice virtuálního chodce ve Street View kolem přiděleného místa porozhlédnete, hra vám však významně cestovat nedovolí. Nyní si přitom představte, že vás GeoGuessr vysadí na opuštěné cestě, kterou lemují stromy. Pak teprve začíná pravá detektivní práce, kdy mnohdy ze zoufalosti uvažujete nad identifikací typické oblasti růstu okolní flóry. Nebo kdyby alespoň ta nečitelná šmouha v dáli nebyla tak rozmazaná. Co když skrývá nějaké vodítko?

Zábavné využití Google Maps

Hře nelze upřít originální myšlenku. Ta spoléhá na Google Maps, respektive API vztahující se k této službě. Koncept pochopíte během několika vteřin a už se věnujete pouze dedukci a hádání. Nejedná se sice o zábavu na celé odpoledne, myslím si však, že chvíli na portále s radostí strávíte.

Napsat komentář