Halo 4: Forward Unto Dawn

Série několika videí, které se poprvé představily na portále YouTube v rámci kanálu Machinima, se označuje jako Halo 4: Forward Unto Dawn. I když jednotlivé části můžete zhlédnout zdarma, objevila se na nejrůznějších serverech určených ke sdílení souborů verze spojující jednotlivé střípky příběhu dohromady. Kvalita zpracování, jenž si nezadá s běžným sci-fi filmem, podnítila i českou komunitu tvořící titulky. Příslušný překlad existuje jak pro jednotlivé epizody, tak i jejich vzájemné sloučení. Dobrodružství několika kadetů, jenž se učí základům bojových technik, si proto můžete kdykoliv vychutnat i vy. Důvod vzniku Halo 4: Forward Unto Dawn je vcelku zřejmý. Figuruje jako trefná reklamní pomůcka, jenž má upozornit na titul Halo 4. Autoři snímku dále dokazují, že film podle počítačové hry rozhodně nemusí být špatný.

A kde je Master Chief?

Film (ano, nebojím se toto slovo použít) začíná představením útrob lodě, ve které se Master Chief připravuje na své probuzení. Střih. Seznámení se skupinkou kadetů na vojenské akademii, se kterou strávíme notnou část snímku, ve které Master Chief nefiguruje. Právě menší prostor pro hlavního hrdinu lze označit za jediný možný nedostatek. Nemusíte se však bát, v závěru nositele typického ochranného obleku spatříte v povedené akci. Kromě hlavní dějové linie protkané menšími překvapeními či zvraty jasně vévodí úroveň efektů. Vše vypadá přesně tak, jak to z her ze série Halo známe. Výbuchy a situace překypující adrenalinem si užijete díky zpomalenému záběru. Za zmínku například stojí přestřelka, ve které kadetku napadne vzít do ruky mimozemskou zbraň. Zatímco Master Chief likviduje vzdálené nepřátele, sledujeme pomalu se tříštící výstřely známé fialové barvy. Nastartovaný Warthog však na náš již čeká, a proto nasedneme a pokračujeme v cestě.

Zhodnocení

Osobně jsem nečekal, že mě Halo 4: Forward Unto Dawn dokáže natolik zaujmout. Celý snímek jsem prakticky hltal očima. Jeho zhlédnutí proto určitě doporučuji.

Napsat komentář