Kinect bude použit v dokovacím systému satelitu

Vesmírná loďNarazil jsem na velmi zajímavou zprávu dokládající využití Kinectu nejen v herním průmyslu. Schopnost sledování pohybu se již objevila v rozdílných technologiích a nyní se podívá i do vesmíru. Inženýři ze Surrey Satellite Technology Limited a University of Surrey pracují na řešení satelitního dokovacího mechanismu na bázi senzoru Kinect. Život na oběžné dráze tak bude zase o něco jednoduší.

Dle oficiálního vyjádření se první návrh objeví ve dvou identických sesterských satelitech dlouhých 30 centimetrů, které dostanou za úkol otestovat potenciál využití nového konceptu. Mise nesoucí jméno STRaND-2 se v prvé řadě neobejde právě bez komponent z Kinectu, který pochází z dílny Microsoftu. Toto hardwarové vybavení dle slov vývojového týmu umožní proskenovat blízké okolí a zprostředkovat pro satelit povědomí o jeho umístění v prostoru.

Mise bude probíhat podle předem dohodnutého scénáře. Po startu dojde k vzájemnému oddělení obou satelitů. Po proběhnutí počáteční fáze kontroly a diagnostiky systému dostanou objekty za úkol provést spojení. V těsné blízkosti vynikne právě Kinect, protože ovládacímu programu dodá potřebná prostorová data.

Zmíněná zpráva dále říká, že dokovací systémy nebyly nikdy používány v levných vesmírných misích. Tradičně se s nimi lze spíše setkat u projektů typu Apollo, Mir či ISS.

3 komentáře u „Kinect bude použit v dokovacím systému satelitu

Napsat komentář