Pencil: Wireframe na Linuxu

Pod pojmem wireframe se skrývá velmi hrubý náčrt vzhledu budoucího programu či webu. Umožňuje uvědomit si rozmístění jednotlivých prvků a představit si, v jakém sledu je spatří uživatel. Pokud používáte operační systém založený na Linuxu, pomůže vám s vytvořením dotyčného náhledu program Pencil. Ten navíc spustíte i na Windows nebo Max OS X.

Samotná instalace je velmi jednoduchá, stačí stáhnout patřičný balík. Aplikace obsahuje mnoho předpřipravených prvků. Nabídka čítá součásti webových stránek, programů i mobilních aplikací. Připraveny jsou dále i základní elementy známé z vývojových diagramů. Ty sice nevytvářím, jednoduché geometrické tvary a šipky však usnadňují znázornění binárních vyhledávacích stromů.

Pencil má relativně intuitivní ovládání až na několik výjimek. Zpočátku mě velmi zaskočila nutnost jednotlivé prvky přetahovat. Čekal jsem, že k umístění bude potřeba využít kliknutí myši nebo kontextovou nabídku. Po chvíli se mi však metoda drag & drop dostala do krve. Dále jsem velmi dlouho hledal volbu k importu vlastního obrázku, například ve formátu PNG. Nakonec jsem vše vyřešil přetažením souboru z plochy přímo do pracovního prostředí. Až na tyto vady na kráse mě Pencil nezklamal a zmíněné nedostatky jsem proto aplikaci nakonec odpustil.

Pencil

2 komentáře u „Pencil: Wireframe na Linuxu

  1. Pingback: Na Steamu začíná letní výprodej. Poznáte nejvýhodnější nabídku? | IT blog

  2. Geralyn

    Ruth – why are you dipptsoinaed? You established a baseline (47 reps) and you can try to improve upon this over time. You have strong hips so be proud of that. I’ve gotten my butt kicked on this comp and I’m damn proud of my numbers as they’re reflective of my body at this moment. So be proud!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>