Retro: Zahrajte si staré elektronické hry online

Elektronické hryChcete si  vyzkoušet přenosné hry, které bavily v době, kdy nebylo možno běžně v kapse nalézt smartphone? Výbornou sbírku starých elektronických společníků přináší web pica-pic.com. Na výběr čekají desítky modelů převedených do online podoby. Jednoduše si zvolíte danou hru a kliknete na ni. Výsledkem bude maximální přiblížení vybraného přístroje, takže zaznamenáte veškeré detaily předchůdce dnešního handheldu, tedy herní konzole do kapsy.

I když k ovládání hry poslouží klávesnice, dojem z používání skutečného zařízení je skutečně velmi silný. Nelze jej pochopitelně srovnat s tím, kdy malý elektronický produkt uchopíte do rukou, i tak detailní grafické zpracování v kombinaci s typickým zvukovým doprovodem přináší co nejautentičtější zážitek. I když displej ve své podstatě spoléhá jen na jedinou černou barvu, což je nesrovnatelné s dnešními standardy, stále lze rozhodně mluvit o zábavě.

Elektronická hra

Samotné hry se liší počtem použitelných tlačítek, a proto nechybí informace o jejich přiřazení na klávesy. Hlavní cíl každé hry zůstává stejný – získat co největší skóre. O nejúspěšnějších hráčích za uplynulý týden a měsíc referuje volba High Scores. Ty nejzajímavější cifry však uchovává filtrování All Time, tedy kompletní žebříček osob, kterým se nejvíce dařilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>