Terraria – 2D klon Minecraftu?

Terraria - logoBěhem tradičního vánočního výprodeje na Steamu jsem si pořídil hru Terraria. Důvody byly dva. Nízká cena a fakt, že po určitou dobu se jednalo o nejprodávanější položku. Po stažení pouhých 16 MB a instalaci .NET frameworku 4 se již zobrazilo menu, ve kterém jsem vytvořil postavičku a vygeneroval svět.

Prostředí plné surovin i nepřátel

Po prvních krocích v lese, ve kterém jsem se objevil, mi začala scházet absenceTerraria tutoriálu. Později jsem však naštěstí pochopil, že určitého průvodce představuje druhý člověk nenápadně se procházející opodál. Po kliknutí na vás vychrlí několik užitečných rad a seznámí vás s možností vyrobit si další předměty. Jde o tzv. crafting, se kterým se lze například setkat v Minecraftu. Se zmíněnou hrou toho má ostatně Terraria hodně společného. Dovolte jeden příklad za všechny. Po západu slunce vylézají ze tmy nejrůznější příšery, které se vám snaží uškodit. První den si proto musíte co nejdříve postavit skrýš, která vás bude před nástrahami světa chránit. Nesmíte přitom zapomenout na patřičnou výbavu. Bez dostatku pochodní strávíte noc s potemnělou obrazovkou.

Zajímavé inovace

S postupem hraní však zjišťujete, že Terraria obsahuje výborně zpracované nápady. Velmi se mi například líbí nutnost postavit vhodné obydlí pro obchodníka, vašeho průvodce a další osoby. Při tvorbě nábytku, zbraní, vybavení či jiných nezbytností rovněž nemusíte zpaměti znát recept pro jejich výrobu. Jednoduše si ze seznamu vyberete požadovaný předmět a celou akci potvrdíte. Odpadá tak nutnost dohledávat přesné umístění jednotlivých surovin na internetu jako v případě Minecraftu.

Multiplayer

Kapitola samu o sobě by měla následovat po připojení na vybraný server. Multiplayer jsem sice ještě nezkoušel, zdá se mi však, že Terraria je opravdu pro vzájemné souboje jako stvořená. Se Soldatem ji pochopitelně srovnat nelze, ale způsobů pro usmrcení protivníka objevíte skutečně mnoho. S pomocí craftingu totiž stvoříte i zbraně. A nejde jen o meč a luk známý z Minecraftu. Zde na vás čeká mnohem širší nabídka. Dle mého názoru navíc 2D prostředí vzájemným soubojům přímo nahrává. Stačí jen postavit bunkr, rozestavit hlídky a očekávat útok nepřítele.

Příchozí dotazy:

  • terraria

Napsat komentář