Vyzkoušel jsem Game Booster

Kdo z nás by nechtěl ze svého počítače získat vyšší výkon? Pokud toužíte po skutečně vysoké hodnotě FPS, obvykle musíte popřemýšlet nad koupí nového hardware. To je však finančně náročnější úkon. Pakliže vystačíte jen s drobnějším vylepšením, můžete vyzkoušet softwarové řešení. Já osobně jsem nedávno narazil na aplikaci Game Booster, která slibuje znatelné výsledky. Proč ji proto neudělit šanci?

Jednoduchý princip

Koncept, na kterém aplikace pracuje, není ničím zázračně unikátním. Po stisknutí obrovského tlačítka Zrychlit (popisky v naší mateřštině zajišťuje česká lokalizace) dojde k ukončení nepotřebných procesů, které během hraní nepotřebujete. Jde o nejrůznější služby běžící nenápadně na pozadí, které se však pochopitelně negativně podílejí na celkovém výkonu. K vytvoření programu typu Game Booster potřebujete mít dostatek zkušeností s fungováním operačního systému a software spojeného s hrami. Po přepnutí do výkonného módu proto například skutečně nedojde k ukončení klienta Steamu. Autoři rovněž prohlašují, že jejich dílo bez problémů funguje i s anti-cheat systémy PunkBuster či VAC. Game Booster navíc dokáže v případě Steamu rozpoznat spuštění hry a automaticky se postará o zvýšení výkonu. Po ukončení naopak uvede systém do původního stavu. Osobně mi z počátku tato funkce vyhovovala, později jsem ji ale vypnul. Neustálé automatické přepínání mezi dvěma módy mi začalo vadit – mám prostě raději věci sám pod kontrolou :-). U her, které jste nezískali prostřednictvím distribučního systému Steam lze k monitorování využít funkci dostupnou přes kontextovou nabídku vyvolanou pravým tlačítkem myši.

Game Booster

Opravdu to funguje?

Game Booster jsem vyzkoušel s několika hrami a mé prvotní nadšení postupně opadalo. Samozřejmě, že po ukončení mnoha procesů musí operační systém pracovat rychleji, nezdá se mi však, že by změnu šlo rozpoznat. Jedinou výjimku představovala situace, kdy se Windows 7 rozhodl na pozadí defragmentovat či indexovat souborový systém. V tomto případě představuje Game Booster skutečně neocenitelnou pomůcku.

Příchozí dotazy:

  • fps na netbooku
  • game booster navod

Napsat komentář