Last.fm: Má smysl zaplatit?

Last.fmNa webové adrese last.fm sídlí zajímavá služba, která se chová jako individuální internetové rádio reflektující vkus každého posluchače. Po vytvoření účtu budete stejně jako donedávna poslouchat hudbu, informace o skladbách se však budou odesílat na zmíněný server, kde se vytvoří vaše virtuální knihovna. Na jejím základě poté portál dokáže doporučit další umělce odpovídající vašemu stylu. A právě zde leží celé kouzlo. Jednoduše last.fm naučíte, co rádi posloucháte a užíváte si nepřetržité vysílání personalizovaného rádia. Navržené sklady si lze snadno uložit mezi oblíbené či naopak zajistit trvalé zablokování. Za spuštění hudební produkce si však musíte zaplatit, ostatní uvedené funkce vás nic nestojí. Vzhledem k tomu, že mě celý koncept zaujal svoji pohodlností, rozhodl jsem se požadovanou částku uhradit. Rozhodně přitom mého kroku nelituji. Služba se mi totiž zalíbila.

Nízká cena a platební možnosti

Za poslouchání rádia si last.fm účtuje pouhé 3 dolary měsíčně. Svobodně si přitom můžete zvolit, jaký časový úsek si předplatíte, přičemž nejméně se bude jednat o 30 dní. Zaplatit lze buď celou sumu jednorázově nebo zvolíte pravidelnou měsíční úhradu. V případě druhé možnosti vždy držíte právo veta schopné závazek kdykoliv zrušit. O zprostředkování transakce se postará internetová peněženka PayPal akceptující zadání informací z platební karty i bez nutnosti vytvoření účtu.

Výběr hudby dle žánru či umělce

Ne vždy mám náladu poslouchat mix různých stylů, a proto hojně využívám i předpřipravená rádia vztahující se na jednotlivé zpěváky či skupiny. Skladby disponují hojným množstvím tagů, podle nichž snadno rozpoznáte podobně zaměřenou hudbu. Obzvláště jsem si dále oblíbil poslouchání osobních rádií přátel. Na profilové stránce se dokonce zobrazuje i vzájemná „hudební kompatibilita“.

Abych odpověděl na základní otázku nastíněnou v úvodu, vzhledem k nízké ceně se dle mého názoru využívání placených služeb last.fm rozhodně vyplatí. Hledáte-li vyhovující internetové rádio, patrně jste u cíle.

1 komentář u „Last.fm: Má smysl zaplatit?

  1. Pingback: Deezer – náhrada za last.fm | IT blog

Napsat komentář