Přináším tip na výbornou službu setcronjob.com, kterou jsem začal nedávno používat. Dohnalo mě k tomu omezení počtu nastavených úkolů u mého současného webhostingu. Vzhledem k tomu, že rád provádím nejrůznější experimenty a zkouším programovat různorodé scripty, nemohu bez naplánovaných úloh žít. Nechtěl jsem přitom zvolit příplatkovou službu a množství operací rozšířit, protože bych je s největší pravděpodobností trvale nevyužil a po ukončení svého pokusu opět cron vyčistil od nepotřebných záznamů.
Zmíněný portál vyžaduje jednoduchou registraci. Ihned po přihlášení umožní s pomoci přehledného webového rozhraní přidat první úlohy. Zatížení serveru omezuje systém bodů. Podle typu svého členství získáte kvótu, jenž nemůžete překročit. Náročnější úkon s častým opakováním si poté vyžádá větší rezervaci než v případě jednoduchého každodenního spouštění. Bližší vysvětlení poskytne následující přehled:
- Spouštění denně – 1 bod
- Spouštění každou hodinu – 24 bodů
- Spouštění každých 10 minut – 144 bodů
- Spouštění každou minutu – 1 440 bodů
Typy účtů
Každý uživatel začíná s bezplatným členstvím. To obsahuje 180 bodů a nutnost každý měsíc účet manuálně prodloužit (díky tomu jsou spouštěny vždy jen skutečně potřebné úlohy). Pokud uhradíte roční poplatek 10 dolarů, obdržíte 3 600 bodů. Na nejnáročnější jedince čeká možnost zdvojnásobit limit zmíněného placeného účtu za 20 USD. V případě zájmu lze poté další body pohodlně dokoupit.
Bohaté možnosti nastavení
Každá naplánovaná operace umožňuje nastavit vše, co si lze jen přát. V jednoduchém režimu jsou předpřipraveny nejčastější úkony zahrnující oblíbené intervaly. Vyžadujete-li specifický přístup, snadno si veškeré parametry určíte dle svého. Potěšila mne možnost každou položku kdykoliv dočasně zneplatnit. Užitečnou roli dále hraje log vytvořený ke každé úloze obsahující i odpověď vašeho serveru. Samozřejmost poté představuje emailová notifikace s inteligentní volbou odeslání upozornění pouze v případě selhání.
Jedine negativum je, ze ked to spusta externa stranka, mozu to spustat aj boti a ludia, co moze byt nechcene. Aj ked sa to da osetrovat cez referrala a podobne. No aj to by sa malo dat obist. Ale zaujimavy projekt.
Já používám GET parametr, mám např. cron.php?token=123456
ja som to riešil cez ip volajuceho. Lebo teraz máš aj kopec toolbarov v prehliadaci a aj automaticky prehliadače zbierajú a poskytujú data nejakým organizáciam. Mne sa to vypomstilo. V tom crone som kontroloval alexa rank a potom mi prišiel alexa bot na tu url aj s get parametrom a pár krát do dňa mi spustil cron. Čo pri update pár tisíc domén o ich pagerank a srank znamenalo ban od google.
Čiže môže ti na to niekto prísť, ak to skúšaš niekedy aj cez browser aj ak script prechádza nejaké externe url (referral). Isto bude ešte pár podobných príkladov, ktoré som však nezažil.
Ináč začínaš mať články presne na môj záujem, aj s tými mobilnými aplikáciami. Ty študuješ niekde IT? Prípadne aké máš aktivity či weby?
To mě nenapadlo, ale máš pravdu, cron s parametrem jsem přes browser spouštěl, takže nějaký plugin v prohlížeči by pak mohl mít takový důsledek. Jinak studuju Aplikovanou Informatiku na UPOL. Mobilní aplikace dělám v týmu http://crowndevs.com/ web ještě není hotový No a weby spíš ve stylu MFA, domény s PR a různé pokusy, nic extrémně obsahově hodnotného, i když jeden takový web jsem si v minulosti vyzkoušel
Takze s orfim. OK
Pingback: VPS s IP zdarma bez háčků a skrytých podmínek | IT blog