Narazil jsem na velmi zajímavou zprávu dokládající využití Kinectu nejen v herním průmyslu. Schopnost sledování pohybu se již objevila v rozdílných technologiích a nyní se podívá i do vesmíru. Inženýři ze Surrey Satellite Technology Limited a University of Surrey pracují na řešení satelitního dokovacího mechanismu na bázi senzoru Kinect. Život na oběžné dráze tak bude zase o něco jednoduší.
Dle oficiálního vyjádření se první návrh objeví ve dvou identických sesterských satelitech dlouhých 30 centimetrů, které dostanou za úkol otestovat potenciál využití nového konceptu. Mise nesoucí jméno STRaND-2 se v prvé řadě neobejde právě bez komponent z Kinectu, který pochází z dílny Microsoftu. Toto hardwarové vybavení dle slov vývojového týmu umožní proskenovat blízké okolí a zprostředkovat pro satelit povědomí o jeho umístění v prostoru.
Mise bude probíhat podle předem dohodnutého scénáře. Po startu dojde k vzájemnému oddělení obou satelitů. Po proběhnutí počáteční fáze kontroly a diagnostiky systému dostanou objekty za úkol provést spojení. V těsné blízkosti vynikne právě Kinect, protože ovládacímu programu dodá potřebná prostorová data.
Zmíněná zpráva dále říká, že dokovací systémy nebyly nikdy používány v levných vesmírných misích. Tradičně se s nimi lze spíše setkat u projektů typu Apollo, Mir či ISS.
Noithng I could say would give you undue credit for this story.
That’s a cunning answer to a challenging question
Effectivement, Nadal depuis le début du deuxième set, n’a pas mis une balle plus longue que le carré de service, étonnant.Pourtant, Nadal n’a jamais joué aussi peu en été et automne.